Kvalitní seo optimalizace

Základní informace o konkrétním webu se zjišťují zejména ze zdrojového kódu stránky. Jako nejdůležitější se z pohledu SEO jeví titulek a popisek webu, přičemž hlavně titulek představuje důležitý ukazatel obsahu daného webu a významnou roli hraje i při jeho indexaci. Při jeho tvorbě tak na něj musí být kladen zvýšený důraz. Obecně platí, že by neměl mít víc jak 80 znaků, a to z toho důvodu, že vyhledávače tento titulek zobrazují jako odkaz a je na místě, aby se ukázal text celý. U popisku platí, že by neměl mít víc jak 100-220 znaků, neboť delší popisky už vyhledávače ignorují a kratší jim nepřidou důvěryhodné. Pro SEO analýzu jsou rovněž důležitá klíčová slova i přesto, že pro vyhledávače jejich význam stále klesá. V tomto případě by jich v popisku nemělo být více než 100, optimální míra je však 10 klíčových slov a minimum 4.

Dalšími ukazateli, které jsou pro vyhledávače směrodatné, je přenosová velikost stránky, tj. objem dat, které jsou nutné pro načtení stránky, a stáří domény. Přenosová velikost stránky by měla být co nejmenší, protože rychlé načtení vypadá profesionálněji a jednodušeji. Je tedy nutné stránku optimalizovat. Například při umísťování obrázků používat náhledy a nevkládat obrázky v příliš velkém rozlišení přímo na web. Použitím náhledů dáváte návštěvníkovi totiž možnost, aby si třeba fotografii s vysokou kvalitou stáhl dobrovolně sám.

Stáří domény má také velký vliv na ohodnocení webu vyhledávači, tuto hodnotu lze dohledat v Whois registrátora. Stáří domény indikuje důvěryhodnost daného webu a představuje významný ukazatel i pro ukazatel PageRank.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte, prosím, znaky z obrázku do textového pole a pak odešlete komentář.

Please type the characters of this captcha image in the input box

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>